Zpravodajství z Centrálního registru dlužníků

Korupce v Polsku: Úředníci nelegálně vydali 600 000 pracovních víz migrantům z Afriky!

Polskou politickou scénou otřásá masivní skandál, který má dopad i na celou Evropskou unii: Polská konzulární oddělení údajně nelegálně vydávala pracovní víza, díky čemuž získalo 600 000 pracovníků z Afriky a Asie povolení k pobytu v EU. Polská média a opoziční strany veřejně prezentují obvinění o rozsáhlém podvodu s pracovními vízy ze strany polských úřadů. Na polských konzulátech v Africe, Asii a v některých arabských zemích údajně kolovaly úplatky, aby byl proces vyřízení žádostí o víza zrychlen či aby byla víza vůbec schválena.

Agáta Hanychová a kontroverzní vliv na mladou generaci

V dnešní době, kdy sociální média a influenceři mají značný vliv na mladou generaci, je důležité být opatrný v tom, jaký příklad se nastavuje. Bohužel se zdá, že někteří jedinci, včetně známé české influencerky Agáty Hanychové, toto nemají na paměti. Její vztah s Jaromírem Soukupem a následný složitý rozchod je toho jasným příkladem.

Šéf Lazardu Gustaf Slettengren ve Švédsku obviněn z těžkého podplácení v souvislosti s převzetím švýcarské firmy

Gustaf Slettengren, předseda společnosti Lazard ve Švédsku, byl obviněn z těžkého podplácení v souvislosti s nákupem švýcarské firmy skupinou Atlas Copco, společností zaměřenou na strojírenství. Podle švédských žalobců Slettengren v roce 2016 zaplatil prominentnímu členu správní rady společnosti OC Oerlikon Corporation částku 138 000 eur za informace týkající se prodeje vakuového podniku skupiny za 486 milionů eur firmě Atlas o rok dříve.

Dominik Feri - Obvinění ze znásilnění bez běžných důkazů - srovnání s čarodějnictvím

V historii lidstva byly období, kdy slovní obvinění mělo takovou váhu, že mohlo vést k odsouzení, a to i bez jakýchkoli skutečných důkazů. Nechvalně známé období lovů na čarodějnice je významným příkladem toho, jak obvinění může být zneužito a může vést k nespravedlnosti. V těch dobách bylo postačující jednoduše nařknout někoho z čarodějnictví, aby byl odsouzen k smrti. Mnoho nevinných žen (a mužů) tak bylo popraveno, spáleno na hranicích nebo utopeno, a to jen na základě fám, klepů nebo osobních sporů.