V reakci na tragickou střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy čelí česká policie vlně nevhodných komentářů a vyhrožování na sociálních sítích. S téměř 90 případy, včetně schvalování zločinu a vyhrožování napodobením útoku, policie zasahuje s nekompromisním postojem.
V důsledku nejtragičtějšího střeleckého útoku v historii České republiky, který se odehrál na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, se česká policie nyní zabývá téměř 90 případy souvisejícími s tímto incidentem. Tragédie, která si vyžádala 14 obětí a 25 zraněných, vyvolala značnou odezvu na sociálních sítích, často nevhodnou a alarmující.
Podle policejního mluvčího Josefa Bocána jsou mnohé z těchto případů spojeny s komentáři a chováním na sociálních médiích. Z 90 případů bylo již pět uzavřeno v rámci zkráceného přípravného řízení a v dalších 55 případech bylo zahájeno trestní řízení. Případy zahrnují schvalování trestného činu, nebezpečné vyhrožování, násilí proti skupině obyvatel a šíření poplašné zprávy.
Policie zaznamenala nejvíce případů v hlavním městě Praze, následované Moravskoslezským, Ústeckým, Středočeským a Libereckým krajem. Policejní prezident Martin Vondrášek zdůraznil, že v přístupu k těmto případům bude policie aktivní a nekompromisní, obzvláště v situacích, kdy jedinci schvalují násilný akt nebo vyhrožují jeho napodobením.
Střelec, identifikovaný jako čtyřiadvacetiletý student, po útoku ve škole spáchal sebevraždu a byl také spojen s dalším dvojnásobným vraždou. Policisté našli v jeho domě dopis, ve kterém se přiznal k případu v Klánovickém lese.