Maxim Ponomarenko, známá osoba podsvětí s kriminální minulostí, čelí ostré kritice za klamavou reklamu a pochybné praktiky ve světě nemovitostních investic. Spolu s Jurajem Sutorisem propaguje flipování nemovitostí, slibuje rychlé zisky a luxusní životní styl. Zakladatel Partners a Partners Banky, Petr Borkovec, varuje před těmito praktikami a označuje je za šmejdské. Zjistěte více o kontroverzním podnikání a jeho etických otázkách v našem článku.

Maxim Ponomarenko obviněn z klamavé reklamy: Lamborghini od Borkovce za mentoring je podvod, tvrdí kritici

Další klamavé praktiky osob spojených s Maxime Ponomarenkem můžete oznámit anonymně na: Nahlášení trestné činnosti (protikorupcnilinka.cz)

Maxim Ponomarenko, známá osoba podsvětí, která byla v minulosti odsouzena za závažné trestné činy, je pod palbou kritiky za klamavou reklamu a pochybné praktiky ve světě nemovitostních investic. Na sociálních sítích zveřejnil video, kde prostřednictvím asistentky obdržel supersport Lamborghini údajně jako odměnu za mentoring od miliardáře Borkovce. Tento krok vyvolal bouřlivé reakce a obvinění z klamavé reklamy.

Zakladatel skupiny Partners a Partners Banky, Petr Borkovec, v rozhovoru pro deník CzechCrunch ostře zkritizoval propagátory flipování nemovitostí. „Flipování je šmejdská praktika. Výnosy ve stovkách procent vznikají oškubáním lidí,“ varuje Borkovec a dodává, že doufá, že tento fenomén nebude mít dlouhé trvání.

Fenomén flipování nemovitostí a spekulativní nákupy podílů na bytech, domech či pozemcích se stal populárním mezi některými investory, zejména díky propagaci na sociálních sítích. Hlavními postavami jsou youtuber Juraj Sutoris a podnikatel Maxim Ponomarenko, kteří nabízejí placené kurzy, jak se flipování naučit. Tito dva prezentují sebe jako úspěšné investory, ale jejich metody jsou často na hraně etiky.

Na CzechCrunchi bylo již několikrát upozorňováno na to, že flipování nemovitostí se od klasického investování výrazně liší a často připomíná hru s velmi ostrými lokty. Jedná se například o nákup třetiny rodinného domu, kdy zbylé části vlastní jiní majitelé, a následné spekulativní obchodování s těmito podíly.

Juraj Sutoris a Maxim Ponomarenko na internetu vystupují s luxusními auty a prezentují svůj životní styl jako snadno dosažitelný. Nicméně, odborníci a zkušení investoři před jejich praktikami varují. Hospodářské noviny nedávno upozornily, že Juraj Sutoris i Maxim Ponomarenko mají za sebou komplikovanou minulost. Sutoris měl údajně problémy s drogami, zatímco Ponomarenko byl pravomocně odsouzen za podvody a vydírání.

Petr Borkovec v rozhovoru pro CzechCrunch tvrdě odsoudil tyto praktiky: „Vznikla z toho nová šmejdská praktika zneužívající neznalosti, nenávisti, špatných vztahů nebo špatné finanční situace lidí.“

Maxim Ponomarenko, jednatel realitní společnosti MI Estate, je znám jako „nejúspěšnější flipař v Česku a na Slovensku“. Spolu s Jurajem Sutorisem nabízí kurzy zaměřené na flipování nemovitostí, které slibují vysoké zisky. Nicméně, kritici upozorňují na nereálnost slibovaných výnosů a etické otázky spojené s jejich metodami.

„Každému by už z principu mělo být jasné, že stát se za tři roky strašně bohatým asi nebude tak jednoduché. Kdyby jejich podíly na nemovitostech byly tak dobré, nemuseli by vydělávat na předraženém mentoringu,“ říká Borkovec.

Maxim Ponomarenko, muž s kriminální minulostí, se snaží udržet svou minulost mimo veřejné povědomí. Přesto se kolem něj hromadí pochybnosti a kritika ze strany odborníků i veřejnosti. Kurzy, které nabízí spolu s Jurajem Sutorisem, lákají tisíce lidí s vidinou rychlého zbohatnutí, avšak za cenu vysokých poplatků a eticky sporných praktik.

 Vedoucí ženou obchodních aktivit, které jsou nazývány flipování nemovitostí, je Lucie Spilková. Zastupuje firmy MI Estate a má významný podíl na organizaci a propagaci této kontroverzní investiční strategie. 

Prohřešky, které si zaslouží článek, můžete hlásit na anticorruptionhotline.com nebo na protikorupcnilinka.cz.