European Justice Organization (EJO) zahajuje svůj provoz v České republice. Jako první evropská organizace zaměřená na boj proti korupci a zajištění transparentnosti bude mít EJO klíčový přínos pro českou společnost.

European Justice Organization (EJO)

European Justice Organization (EJO) s radostí oznamuje zahájení svého působení v České republice. Tato jedinečná organizace, která je první svého druhu v Evropě, přináší do ČR zcela nový přístup k transparentnosti a spravedlnosti. EJO se zaměřuje nejen na český právní systém, ale především na oblast veřejné správy, korupci a lidská práva.

Jako první evropská organizace tohoto typu bude European Justice Organization (EJO) zkoumat situaci v České republice v kontextu celé Evropy. Na rozdíl od jiných organizací, které se často zaměřují pouze na specifické země, EJO se věnuje i problematice v rámci samotné České republiky. To znamená, že Česká republika bude mít poprvé přístup k plně nezávislému vyšetřování, které bude přispívat k transparentnosti a odpovědnosti veřejných institucí.

Pro Českou republiku to představuje zásadní přínos. European Justice Organization (EJO) bude mít důležitou roli při odhalování korupce a zajišťování spravedlnosti. Česká společnost tak získá nezávislou platformu, která zajistí, že zneužití moci a vliv na veřejné instituce budou důkladně prošetřeny.

Zahájení činnosti European Justice Organization (EJO) je důležitým milníkem pro celou zemi. EJO bude systematicky zkoumat, zda jsou dodržovány demokratické principy, a přináší nový pohled na zajištění právního státu v České republice a všech zemích EU. Mezi tyto země patří:

Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko.

Mimo země EU se EJO zaměří také na 10 nejvyspělejších ekonomik světa, které zahrnují:

Spojené státy americké (USA), Čínu, Japonsko, Indii, Velkou Británii, Kanadu, Austrálii, Jižní Koreu, Švýcarsko a Brazílii.

Vedle těchto vyspělých ekonomik a zemí EU se European Justice Organization (EJO) bude soustředit na zajištění spravedlnosti a ochranu lidských práv i v dalších klíčových regionech světa, kde je potřeba prosadit vyšší transparentnost a odpovědnost veřejných institucí. Tato iniciativa má za cíl rozšířit boj proti korupci a posílit právní stát v globálním měřítku.

Zapojení České republiky do aktivit European Justice Organization (EJO) znamená posílení důvěry občanů v právní systém a v mechanismy boje proti korupci.

Oficiální webové stránky European Justice Organization (EJO) jsou:

  1. http://europeanjusticeorganization.com
  2. http://europeanjusticeorganization.org
  3. http://europeanjusticeorganization.eu
  4. http://ejo.ngo

Prohřešky, které si zaslouží článek, můžete hlásit na anticorruptionhotline.com nebo na protikorupcnilinka.cz.