Alena Schillerová, šéfka poslaneckého klubu ANO, naznačuje plány na obnovu elektronické evidence tržeb (EET) a školkovného po případném vítězství v nadcházejících volbách. Systém, který byl zrušen současnou vládou, má podle ní širokou podporu mezi podnikateli. Schillerová rovněž kritizuje současné vedení za zrušení školkovného a plánuje se zaměřit na rodinnou politiku a důchodovou reformu.
Ve světle nadcházejících voleb a předpovědí vítězství pro hnutí ANO se Alena Schillerová, současná šéfka poslaneckého klubu ANO a bývalá ministryně financí, v pořadu Hráči rozpovídala o svých vizích pro budoucnost České republiky. Přestože mezi ní, stranickým šéfem Andrejem Babišem a stínovým premiérem Karlem Havlíčkem oficiálně neexistuje žádná dohoda o rozdělení rolí po volbách, Schillerová již má jasno v tom, jaké kroky by podnikla, pokud by se její politická kariéra vrátila na ministerstvo financí.
Jedním z hlavních bodů její agendy je obnova elektronické evidence tržeb (EET), systému, který zamezuje únikům DPH tím, že ihned posílá každou tržbu obchodníka státní správě. EET bylo zrušeno současnou vládou Petra Fialy ke konci roku 2022, přestože opozice lobbovala za jeho dobrovolné zachování mezi podnikateli. Schillerová tvrdí, že podnikatelé sami vyjádřili zájem o jeho znovuzavedení: „Volají po tom samotní obchodníci... Většina podnikatelů se snaží chovat poctivě a oni mi i na těch schůzkách říkali: udělali jsme pořádek, vše propojili s daňovým systémem, s účetním systémem, a najednou je to pryč.“
Dalším tématem, na které Schillerová poukázala, bylo zrušení školkovného současnou vládou, krok, který považuje za „absolutní chybu“. Školkovné, sleva na dani ve výši minimální mzdy za zaplacené náklady na předškolní zařízení, bylo podle ní důležitým nástrojem pro podporu pracujících rodičů. Schillerová naznačuje, že by hnutí ANO školkovné rádo znovu zavedlo, přičemž by hledalo další motivační aspekty pro zapojení žen do pracovního procesu, aby mohly lépe skloubit rodinný a pracovní život.
Kritika současné vlády nezůstala omezena jen na zrušení EET a školkovného. Schillerová rovněž adresovala výhrady k plánované důchodové reformě, která obsahuje mezi jinými návrhy i navýšení důchodového věku a zpomalování meziročního nárůstu penzí. Podle Schillerové reforma stojí na „nejasnostech“ a hnutí ANO by, pokud se dostane k moci, plánovalo celou reformu přepracovat na základě pravidelných analýz o době dožití a zdraví obyvatelstva.
Ve svém vystoupení Schillerová neopomněla poukázat na svůj osobní a profesní vývoj, od kariérní úřednice na Finančním úřadu Brno-venkov až po politický Olymp. S ohledem na své zkušenosti a politické ambice vykresluje obraz budoucnosti, ve které by hnutí ANO mohlo hrát klíčovou roli ve formování ekonomické a sociální politiky České republiky.